5 съвета за Bubarstvo, които можете да използвате днес

Особено негативно върху бубарството в България се е отразила и приватизацията на дружествата, занимаващи се с изкупуване и преработка на пашкули, които на практика спряха тази дейност след като преминаха в ръцете на новите си частни собственици.

Необходимо е адекватно обединение на организациите на производителите, коментира биопроизводителят Цветан Цеков

Домашното добиване на коприна става по твърде примитивен начин, повтаряйки древния опит в свилоточенето. Неголямо количество пашкули (около килограм) се изсипват в казан с вряла вода. Като омекнат, се разбъркват с дръвце или метличка, за да се захванат нишките от пашкулите. Те се изтеглят внимателно и се полагат върху гладка повърхност (синия, софра, тава), посипват се с пясък, за да не се объркат.

Задължително преди хранене на бубите е да измиете ръцете си със сапун!

Родината на коприната и копринените буби е Китай. Още в древността, те успяват да развият този отрасъл и да го направят един от техните най-печеливши. Понеже е било наистина доходоносно, в Китайската империя то се дава само на най-привилегированите семейства, които налагат монопол върху дейността.

Поръчката за последната част на Софийския околовръстен път тръгва до месеци

Грипа · Карпин · Кодру Мушат · Ниризините · Орманово (Дасеро) · Селището · Трици Курци · Цигарево (Анидро)

Поради Бубарство подходящите климатични условия, още преди няколко века това се е случвало в района на Хасково.

Едно от най-ценните качества на коприната е нейната здравина, нейната трайност, непреходната ѝ красота не се губи и столетия след създаването на копринените платове и украси.

Изследване установява, че гледането на телевизия влияе пряко на начина, по който остаряваме

При стадия „яйце“ се извършва формиране и развитие на зародиша.

Поради благоприятните климатични условия, тази дейност се е практикувала най-вече в района на Хасково. Известно е, че българите от този район са продавали пашкулите си на търговци от Одрин и Солун.

На американския пазар, например, нашите бубени семена са успели да изместят тези от Китай и Индия, което е критерий за тяхното високо качество като генетичен материал. На международния пазар цените диктуват Китай, Бразилия и Виетнам.

Самата Светослава изоставя динамичния живот в София, за да се отдаде на упорит труд в ивайловградското село. Към бубите се насочва заради топлите спомени от детството си – семейството й се занимавало с бубарство. Каузата й е да запали повече хора и да се възроди традицията. Затова е направила сайт, в който споделя опита си. Казва, че има интерес. С нея се свързвали хора от различни краища на страната. Знания за отглеждането на пашкули обаче у нас е трудно да се добият. Самата Светослава е започнала да се учи от книга.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “5 съвета за Bubarstvo, които можете да използвате днес”

Leave a Reply

Gravatar